Windows 8.1 Türkçe AIO Tüm Sürümler 32x64Bit İndir – Linkindir

0
166

Windows 8.1 Türkçe AIO Tüm Sürümler 32 x 64 Bit

Windows 8.1 Türkçe AIO Tüm Sürümler tek link indir, Orjinal el değmemiş sıfır güncelleme katılmadan
bir tek sürümler bir araya getirilmiştir, kmspico ile aktive olmakta, unutmadan 8gb dvd sığar
usb belleklere uygundur

Program Bilgisi:
Yapı : 6.3
Hizmet Sürümü: 9600.16384 Final
Dil : Orginal Türkçe

İçerdiği sürümler:

32 BIT SÜRÜMLER
Windows 8.1 -32 BIT (x86)
Windows 8.1 PRO -32 BIT (x86)
Windows 8.1 Enterprise -32 BIT (x86)

64 BIT SÜRÜMLER
Windows 8.1 -64 BIT (x64)
Windows 8.1 PRO -64 BIT (x64)
Windows 8.1 Enterprise -64 BIT (x64)

Windows 8.1 ile Gelen Yenilikler:

Başlat düğmesi ve masaüstüne açılış

Windows’un kim bilir en simgesel özelliği olan başlat tuşunu tarihe gömen Microsoft, kullananların yoğun şikayeti üstüne yapmış olduğu “hatayı” farklıymış olsa gerek ki, Windows 8.1 ile yenilenmiş başlat tuşunu geri getiriyor. Eski başlat tuşu ile aynı yerde bulunan ve yeni Windows logosu ile temsil edilen başlat tuşu, alışılanın aksine bir başlat menüsü açmıyor, onun yerine bizi başlat ekranına yönlendiriyor. Masaüstü ekranında sol alt köşede devamlı görünen başlat tuşu, başlat ekranında sol alt köşeye fare imlecini götürene kadar görünmez kalıyor. Başlat ekranında meydana getirilen pek oldukça geliştirme ve güncelleme de başlat ekranını daha kullanışlı ve özelleştirilebilir kılıyor.

Ek olarak oldukça yakınma alan başka bir mevzu da, sistemin açılışta mecburi olarak başlat ekranını açmasıydı. Bu mevzuya da elini atan Microsoft, Windows 8.1’e başlangıçta masaüstü ya da başlat ekranını seçme özgürlüğünü sunuyor kullanıcılara.

Kilit ekranında slayt şovu

Windows 8.1 kişiselleştirme alanında da oldukça fazla yenilik getiriyor. Artık kilit ekranının durağan(durgun) arka planını, cihazda ya da SkyDrive’da bulunan görseller ile renklendirebiliyorsunuz. Kilit ekranıyla ilgili bir öteki yenilik ise, artık aygıt kilitliyken bile Skype aramalarını kabul edebilecek ya da kamera ile görseller çekebileceksiniz.

Eski fakat yeni uygulamalar

Ses kaydedici, hesap makinesi, video düzenleyici benzer biçimde klasik Windows uygulamaları artık Çağdaş arayüze ayak uyduruyor, üstelik yeni alarm uygulaması ile de cihazınızı sabah uyanmak için de kullanabileceksiniz. Windows Store da yenilenen yüzüyle karşımıza çıkacak.

Karolar artık daha işlevli

Başlat ekranındaki karoların boyutları daha büyük ya da minik olabilecek. Küçülen karolarda uygulamanın adı değil bir tek resmi gözükürken, büyüyen karolar daha çok informasyon aktarabilecek. Mesela, hava durumu uygulamasının büyük karosunda gelecek günlerin hava durumları da gözükecek ya da takvim uygulamasının karosu o günün tüm randevularını gösterebilecek.

Derli toplu başlat ekranı

Windows 8.1 ile beraber yeni yüklenen uygulamalar direkt başlat ekranında belirmeyecek, onun yerine “Tüm Uygulamalar” kısmı altına yerleşecek. Sonrasında istediğiniz uygulamaların üstüne basılı tutarak “Başlat ekranına tuttur” seçeneğini seçerek, uygulamayı başlat ekranında gösterebileceksiniz. Bu sayede aslına bakarsan kullananların yabancı oluğu başlat ekranının kısa sürede düzensiz hale gelmesinin de önüne geçmiş oluyor Microsoft.

Uygulamalar sıraya giriyor

“Tüm Uygulamalar” kısmı Windows 8.1 ile daha kullanışlı bir hal alacak. Uygulamalar artık bir tek alfabetik sıraya gore değil, kategorilerine, tarihlerine ya da kullanım sıklıklarına gore de sıralanacaklar. Başlat ekranını düzenlemeye yarayan bir öteki yenilik ise, uygulamalar artık toplu olarak seçilip taşınabilecek, silinebilecek ya da kaldırılabilecek.

İki değişik ekrana tek bir arkaplan

Windows 8.1’in başlat ekranının arkaplanı bir tek renk ve desenlerden oluşmayacak. Hareketli arkaplanların yanı sıra artık masaüstü arkaplanları da başlat ekranı süsleyebilecek. Böylece masaüstü-başlat ekranı geçişi daha temiz ve hoş olacak.

Dosya yöneticisi SkyDrive

Windows 8’de bulunan SkyDrive uygulaması Windows 8.1 ile beraber yenileniyor ve yetenekleniyor. Artık SkyDrive uygulaması bir tek çevrimiçi dosyaları değil, hard diskte bulunan tüm mahalli dosyaları da yönetebilecek. Ek olarak arama fonksiyonuna da el atmış Microsoft. Windows 8.1 ile beraber arama neticeleri bir tek Bing’den gelen kolay cevaplar yerine, daha detaylı ve değişik sitelerden ilgili bilgilerin bir araya getirilmesiyle oluşturulacak.

Bir ekran, dört uygulama

Windows 8.1 ile aynı anda değişik uygulamaların çalıştırılma sistemi de değişiyor. Ekranın bir yarısında e-posta uygulaması çalışırken, öteki yarısında Web Explorer 11 ile gelen postadaki linki açabileceksiniz. Bir fotoğraf açtığınızda, Windows 8.1 ekranı fotoğraf ve öteki uygulama için 40:60 oranında paylaştırıyor. Ekrandaki uygulama sayısı artsa da çözünürlük durağan(durgun) kalıyor. İki uygulamayı aynı anda çalıştırmak için ihtiyaç duyulan minimum çözünürlük 1024 x 768 px iken, 4 uygulama için minimum çözünürlük kıymeti 1366 x 768 piksele yükseliyor. Ek olarak bir öteki yenilik de aynı uygulamanın iki değişik görüntüsü ekranın iki yarısına paylaştırılabiliyor.

Uygulamalar için otomatik güncelleme

Öteki Windows 8.1’li cihazlarla senkronizasyon özelliği de gelişiyor. Artık bir tek cihazdaki tüm uygulamalar değil, hem de uygulamaların yerleşimi de, şu demek oluyor ki birebir başlat ekranı, öteki cihaza senkronize edilebilecek. Windows’un alıştığımız güncellemeleri benzer biçimde, uygulamalar da otomatikman Windows Store’a bağlanabilecek ve kendiliğinden güncellenecek

————————————————————-

Boyut:5-gb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

————————————————————–

Windows 8.1 Türkçe AIO Tüm Sürümler 32 x

(((Alternatif)))

Windows 8.1 Türkçe AIO Tüm Sürümler 32 x

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here